Koncilja in Primožič državna prvaka

Trije konci tedna v juliju in avgustu so minili tudi v znamenju državnih plavalnih prvenstev za vse starostne selekcije.

Skupina obetavnih piranskih plavalcev s klubskim vodstvom

PIRAN > Plavalci PK Biser Piran so kljub slabim vadbenim pogojem ponovno dosegli in presegli pričakovanja trenerjev Tadeja Bačelića in Dušana Danilovića. Prvenstev se je udeležilo 16 plavalk in plavalcev in sicer: Žiga Remec, Enei Krumpak, Roy Krumpak, Jaša Benčič, Eli Filipčič, Dina Vernot, Taša Vižman, Astra Babnik, Anže Ajlec, Marcel Primožič, Matic Benčič, Patrick Koncilja, Mateja Švonja, Kim Zabukovec, Urša Kveder in Martin Leščešen, ki so kupno opravili 96 štartov. Večina je tudi odplavala osebne rekorde v 50-metrskem bazenu. Plavalke in plavalci PK Biser Piran so si priplavali skupno 26 finalnih nastopov, med mlajšimi dečki pa sedem uvrstitev med najboljših deset. Posebej gre omeniti Marcela Primožiča, ki je v kategoriji dečkov postal kar štirikratni državni prvak, osvojil pa je še po eno srebrno in bronasto medaljo. V disciplini 400 metrov prosto si je Primožič s časom 4:17,86 priplaval tudi najboljši izid prvenstva po točkah FINA. Prav tako je bil zelo uspešen Patrick Koncilja pri mladincih, ki postal državni prvak v disciplini 200 metrov mešano ter osvojil še po eno srebrno in eno bronasto medaljo. Plavalke in plavalci PK Biser Piran potrjujejo, da se z vestnim delom in kljub slabšim razmeram za vadbo, še vedno da doseči zelo dobre rezultate. NR